Bankovní hypotéky

Jako základní dělení hypoték se zohledňuje, jestli finance poskytuje bankovní nebo nebankovní společnost. Každá z variant má své výhody.

Proč zvolit bankovní hypotéku

Samotné banky působí důvěryhodněji a mají historii. U soukromé nebankovní společnosti nemusí být jasná její předchozí historie. Zároveň je zde veliké spektrum možností ověřitelnosti zkušeností předchozích klientů.

U bankovní hypotéky hrozí menší riziko insolvence. Neboli, že se společnost dostane do finančních problémů. V takovém případě je nutno nesplacené finance splatit jednorázově.

Hlavní výhodou je ale úroková sazba, která je majoritním počtu hypoték vždy nižší.

Podmínky poskytnutí bankovní hypotéky

Minimalní požadovaný věk pro podání žádosti je 18 let. U některých bank se ojediněle setkáváme s požadavkem na 21 let.

Druhým omezením věku je hranice v době splacení hypotéky. Ve většině případů se jedná o 70 let.

U hypotéky je vždy nutno ručit nemovitostí. Ta se musí nacházet na území České republiky. Na nemovitost nesmí mít zapsáno zástavní právo v katastru žádná jiná společnost. Celková hodnota nemovitosti je zároveň jedním z hlavních aspektů při určování maximální výše hypotéky.

Mnozí lidé mají u bank zavřené dveře. Nacházejí se v registru dlužníků. Narozdíl od nebankovních hypoték je potřeba mít bezproblémovou historii ve splácení půjček nebo úvěrů.

V případě žádosti manželů o hypotéku musejí být žadateli oba dva - dáno společným majetkem.

Získejte přehled

Velmi jednoduchým způsobem, jak získat přehled o všech dostupných hypotékách, je pokračovat na sjednání bankovní hypotéky.

Po vyplnění formuláře budou porovnány banky včetně všech jejich produktů. Náledně vás kontaktuje zaměstnanec a sprostředkuje vám přehled nejvýhodnějších nabídek ke zvážení. Vše je samozřejmě naprosto nezávazné.

Možnosti půjčky

Bankovní hypotéky Kontakt a Podmínky
Půjčky, úvěry, hypotéky, finance.