Hypotéka na družstevní byt

Ať již se jedná o hypotéku na rodinný dům nebo na byt, mají jedno společné - ručeno je kupovanou nemovistostí. Problém vzniká u družstevního bytu, kdy si majitel nekupuje přímo byt, ale jen podíl v družstvu. Jelikož byt nevlastní, nelze jím ručit.

Řešení - americká hypotéka

Ať již se podíváme na kteréhokoliv poskytovatele hypoték, hypotéka na družstevní byt je vždy jen skrytá americká hypotéka.

Řešení je to velmi chytré. Americká hypotéka je bezúčelný úvěr. Jelikož je bezúčelný, lze ji využít například na koupi automobilu. Tudíž kupovanou věcí není nemovitost a nelze jí ručit.

Podobná situace je koupě družstevního bytu, kdy kupovanou věcí nelze ručit. Ručí se tedy jinou nemovitostí. Ať již ve vašem, nebo cizím držení (například jiný člen rodiny, přátelé).

Dříve se k financování koupě družstevního bytu hojně využíval spotřebitelský úvěr. Jelikož se ale u americké hypotéky ručí nemovitostí, vychází levněji. Úroková sazba je oproti spotřebitelskému úvěru až poloviční.

Podmínky hypotéky na družstevní byt

Minimální věk pro poskytnutí je 18 let. Při splacení hypotéky nesmí věk žadatele přesahovat 70 let.

V případě žádosti manželů musí být žadateli oba dva - dáno společným vlastnictvím.

Americkou hypotéku je možno splatit předčasně bez sankcí.

Až poloviční úroková sazba oproti spotřebitelskému úvěru.

Nemovitost, kterou je ručeno, se musí nacházet na území České republiky.

Minimální výše je 50 000 Kč. Maximální výše je zpravidla omezena pouze vaší schopností splácet a cenou nemivitosti, kterou je ručeno.

Kam dále za hypotékou na družstevní byt

Pokud vás možnost financování koupě družstevního bytu pomocí americké hypotéky zaujala, můžete pokračovat na obecné informace popisující americkou hypotéku. Případně je možné přejít na informace o sjednání americké hypotéky.

Možnosti půjčky

Hypotéka na družstevní byt Kontakt a Podmínky
Půjčky, úvěry, hypotéky, finance.