Mám mít obavy při zařizování půjčky?

Počáteční nejistota

Při rozhodování, jestli si skutečně mám vzít půjčku panuje i pocit nejistoty. Přece jenom je tady spousta otázek. Budu schopný splácet? Co kyž se stane něco nečekané? Budu mít při splácení ještě i peníze na jidlo a podnájem?

Zamyslete se a spočítejte

Před tím, než definitivně přistoupíte na půjčku nebo úvěr, sedněte si v klidu ke stolu, vezměte papír. Od měsíčního platu odečtěte finance nutné na jídlo, podnájem bytu a ostatní potřeby. Nezapomeňte například na kontokorent na platební kartě nebo jiné pravidelné výdaje. Pokud vám po odečtení zůstaly peníze, kterou pokryjí měsíční splátku, můžete si bez obav půjčit. V opačném případě se budete muset uskromnit, nebo hledat jinou půjčku nebo úvěr.

Nesolidní firmy

Pokud si půjčujete v bance, máte vždy jistotu, že nebudete podvedeni. Pokud se ale rozhodnete pro menší firmu, zkuste si ji nejdříve prověřit. Nebankovní instituce obvykle nabízejí nejlákavější produkt - půjčky bez registru ihned. Zeptejte se na zkušenosti svých kolegů v práci, rodiny nebo si dohledejte konkrétní informace na internetu - lidé zde často sdílí své zkušenosti.

Možnosti půjčky

Mám mít obavy při zařizování půjčky? Kontakt a Podmínky
Půjčky, úvěry, hypotéky, finance.