Splácení půjčky - jak na splácení dluhů

V minulém příspěvku jsem řešil mou první půjčku a vůbec moje první setkání s bankovním světem. Tehdy jsem nutně potřeboval peníze, takže jsem zašel na mou pobočku a po dlouhém rozhovoru a zvážení všech plus a mínus jsem si vybral.

Co teda mám?

Bral jsem půjčku bez ručitele (v součastné době si to nemůžu dovolit, vlastně nemám ani čím ručit) plus půjčku bez potvrzení příjmu. Nejde o to, že by jsem nemohl doložit výši svého platu, ale tento krok by jen celou žádost zdržel. Navíc se nechystám stavit dům, takže nepotřebuji ani miliony.

Můj pohled po pár dnech?

S odstupem času musím říct, že se nic nezměnilo. Necítím se méně cenný nebo před ostatními ponížený. I v bance při jednání o půjčce jsem si všiml, že se nejedná o nic zvláštní. Dnešní doba už je taková, že když nemáte, tak si prostě půjčíte. Jako hlavní téma na rodinném obědě by jsem toto ale přesto nevytáhl.

Měsíční splátky

Zatím jsem nepocítil žádný nedostatek peněz. Je sice pravda, že to co splácím mi chybí, ale nejedná se o nic drastické. Prostě si musím během měsíce odpustit pár věcí, na které jsem byl zvyklý.

Rozhodnutí

Pokud se rozhodujete, jestli jít nebo nejít do půjčky… . Pokud ty peníze opravdu potřebujete, klidně si půjčte. Pokud je ale i nějaká jiná cesta, pokuste se najít jiné řešení. V žádném případě se však nemusíte obávat. Pokud tedy nevsadíte na nějakou pochybnou společnost.

Možnosti půjčky

Splácení půjčky - jak na splácení dluhů Kontakt a Podmínky
Půjčky, úvěry, hypotéky, finance.