Porovnání nebankovních hypoték - online přes internet

Nebankovní hypotéka přichází s novinkou ve způsobu výpočtu celkových úroků a tedy i ceně samotné hypotéky. V jednoduchosti lze princip shrnout do věty "čím více si vypůjčíte, tím menší budou úroky a tím méně zaplatíte". Tento princip z logického pohledu dává naprosto smysl. Budete-li kupovat nemovitost za 1 000 000 Kč a celkový úrok bude 5%, tak celý hypoteční úvěr přeplatíte o 50 000 Kč. Budete-li naopak požadovat dvojnásobnou finanční částku, 2 000 000 Kč, tak by přeplacení činilo již 100 000 Kč. A stejně jako v obchodě se platí za větší balení menší cena, tak je i snahou u výběru hypotéky stejně motivovat zájemce. Pokud si vyberete dražší dům nebo byt, budete platit méně. Například na místo 100 000 Kč jen 60 000 Kč. Tato výhodná nabídka australské hypotéky tak dává velikou konkurenční výhodu oproti jiným bankovním ústavům. Ostatně, porovnejte nabídky sami. Velmi často se setkáte naopak s opačnou úměrou - čím více si půjčíte, tím vyšší je i celkové RPSN. A co víc! Uvedených 5% je pouze demonstračních. Ve skutečnosti se začíná již od 3,09%. Z uvedeného jednoho milionu by tak cena navíc činila pouhých 39 000 Kč. Což je velmi přijatelný poplatek za zprostředkování vašeho nového bydlení. Nebankovní hypotéka si ovšem neklade za cíl pouhé obrácení sazeb naruby. Přináší i další bonusy, díky kterým se o ni vyplatí zajímat. Nemovitost kupujete na celý život. Vyplatí se zde porozhlédnou po ostatních nabídkách a porovnat. Sami se přesvědčit o jedinečném přístupu při sjednávání podmínek.

  • pohyblivý úrok - čím více si půjčíte, tím menší úroky platíte
  • i bez poplatku - při půjčce do 70% hodnoty nemovitosti žádné poplatky
  • vysoké částky - možno dosáhnout i na 85% hodnoty nemovitosti
  • rychlé vyřízení - sjednání do 3 až 5 dnů
  • pružné rozložení - splátky rozloženy do 1 až 30 let
  • nízké úroky - úroková sazba již od 4,19% až k 4,59%
  • nízké splátky - splátky již od dvou tisíc měsíčně
  • vlastní bydlení - platíte za svoji nemovitost
  • odhad banky - pokud neznáte hodnotu domu nebo bytu, banka vše zařídí

Proč si vůbec brát hypotéku

Protože budete bydlet ve vlastním. Mnoho lidí si v běžném životě neuvědomuje, jak nakládá s největším měsíčním výdajem. Výdajem za bydlení. Podnájem klasického bytu se pohybuje vždy okolo hranice 10 000 Kč - počítáme-li všechny běžné výdaje. A každý měsíc platí cizímu majiteli. Neuvědomují si, že stejně tak srovnatelnou částku mohou posílat do banky jako splátku australské hypotéky. S jedním velikým rozdílem. Po deseti nebo dvaceti letech stále budete jen v podnájmu a nebude vám nic patřit. Naopak pokud stejnou částku posíláte bance, po deseti nebo dvaceti letech vám byt může patřit. Stejně tak i například dům. Takže získáte nemovitost a navíc - již nemusíte platit za byt. Vše je vaše. Jednoduchou úvahou jste tak získali nejen domov, ale i větší finanční svobodu. V neposlední řadě je nemovitost skvělou investicí a jistotou na stáří. Cokoliv se již stane, střecha nad hlavou vám již navždy zůstane.

Jak je to s procenty a hodnotou

Základní otázkou je, do jaké výše se bude banka podílet na financování vašeho nového doma. U australské zde existují dva základní tarify. A jste to samozřejmě vy, kdo volí nejlepší možnost pro vaši situaci. Máte-li našetřeno minimálně 30% a po bance požadujete zbylých 70%, neplatíte žádný poplatek za zpracování úvěru. Pokud spolu-účast bankovní instituce bude v rozmezí 71% až 85%, je účtován jednorázový poplatek za zpracování ve výši 2 900 Kč. Minimální vypůjčená částka je 300 000 Kč.

Splatnost a vyřízení

Splatnost zůstává ve standardních dobách - od 1 roku až po 30 let. Co je ovšem nadstrandartem je doba vyřízení. Ta se pohybuje od 3 do 5 dnů. Peníze tak získáte neskutečně rychle. Úroky jsou vždy velmi individuální. Základem při výpočtu je výše spolu-časti banky u australské hypotéky, výše požadovaného obnosu a rozložení splatnosti.

Tabulka hypotečního úvěru, splátek a úroků

Následující data je třeba brát jako ukázka. Vždy záleží na konkrétní žádosti a jejím vypracování. Následující tabulka je brána jako čistě informační a pro ucelení vaší představy o nabízeném produktu. Nejedná se o konkrétní podmínky. Uvedená data nejsou garantována k datu sjednávání hypotéky.

Nemovitost Úvěr Splatnost Měsíčně Úroková sazba [Kč]
2 000 000 Kč 1 800 000 Kč 20 let 9 652 Kč 4,99%
2 000 000 Kč 1 500 000 Kč 20 let 8 692 Kč 3,49 %
1 000 000 Kč 900 000 Kč 20 let 5 565 Kč 6,29 %
1 000 000 Kč 500 000 Kč 20 let 3 188 Kč 4,59 %

Co lze z tabulky vyčíst? Klesající úroky. Budete se podílet na financování pouhými 10%. V případě, že půjde o nemovitost v hodnotě jednoho milionu korun, bude úroková sazba 6,29%. U dvou milionů se stejně tak budete podílet na koupi 10%, ale úroková sazba klesá na 4,99%. Stejně tak uvádí tabulka data při podílení se 75%. U jednoho milionu se jedná o sazbu 4,59%. Ale u dvou milionů o 3,49%. A právě o této klesající sazbě celá Nebankovní hypotéka je.

Můžete si porovnat nabídky jiných hypoték a spočítat si, jak se chovají při vzrůstající výši hypotečního úvěru.

Poptávky & Nabídky:
inzerce půjček zdarma
Prolistujte si nebankovní nabídky:
Logo společnosti
Co Vám nabízí:
Co požaduje:
sjednat půjčku
Nevyhovuje Vám? Nalistujte si jinou půjčku.
Inzerce půjček zdarma - maskot
Podívejte se do inzerce půjček na nabídky a poptávky
Formulář půjčky
Vyplňte 1 formulář, my požádáme všech 17 českých nebankovních firem, sdělíme výsledek

Bleskové půjčky (2009 - 2022) www.BleskovePujcky.cz

Provozovatel & správa webu: Kontaktní informace