Hypotéka na pozemek

Klasická hypotéka je poskytována při ručení nemovitostí. Klient získá peníze, které splácí a ručeno je zakoupeným domem. Problém vzniká při hypotéce na pozemek, protože se zde žádná nemovitost nenachází a není tedy čím ručit.

Ručení u hypotéky na pozemek

V tomto případě se zde ručí přímo zakoupeným stavebním pozemkem.

Aby mohl být pozemek akceptován jako zástava, musí mu být vydáno stavební povolení nebo územní rozhodnutí. V některých případech je postačující, pokud je pozemek v územním plánu označen jako určený ke stavbě.

Pozemek s vydaným stavebním povolením

Pokud je na pozemek vydáno stavební povolení, je situace naprosto jednoznačná. Takový pozemek lze považovat jako zástavu a hypotéka na pozemek bude kladně vyřízena. U některých poskytovatelů hypotéky lze na takový pozemek získat úvěr až v plné výší hodnoty pozemku - 100% ceny pozemku - hypotéka pokryje celou koupi pozemku.

Pozemek určen ke stavbě

V případě, kdy je pozemek určen ke stavbě pouze podle územního nebo regulačního plánu, vynikají potíže. Takový plán může být velmi rychle pozměněn. Pokud by byl pozemku odebrán stavební status, ztratil by okamžitě výraznou část své ceny. Poskytovatelé hypoték na pozemek se tudíž takovým pozemkům brání a je problém na ně získat úvěr.

Jak řešit problémy s hypotékou na pozemek

Prvním řešením takového problému je nabídnout jako zástavu jinou nemovitost ve vašem vlastnictví. Při takovém řešením již nehrozí poskytovateli ztráta hodnoty majetku v zástavě a hypotéka bude poskytnuta.

Pozemek z dražby nebo aukce

Další problém může nastat při koupi pozemku z dražby. Hypotéka nemůže být poskytnuta bez zástavy - zástavní právo nelze aplikovat na pozemek, protože není ve vlastnictví klienta. Takový pozemek přechází do klientova vlastnictví až po uhrazení jeho ceny.

Řešení - před-hypoteční úvěr

Řešením je zde před-hypoteční úvěr. Tento typ je určen pro nemovitosti, které jsou financovatelné z hypotéky, ovšem na ně nelze v součastné době vložit zástavní právo.

Podmínky předhypotečního úvěru na pozemek

Minimální výše se pohybuje od 200 000 Kč až po maximální 5 000 000 Kč. Celá tato částka je posléze splatná jednorázově nebo i po částech.

Doba fixace předhypotečního úvěru a zároveň i splatnost je 1 rok.

Vložte vlastní nabídku/poptávku nebo přejděte na hlavní stranu inzerce

Před vložením nové poptávky si nejdříve projděte všechny aktivní nabídky. Před vložením nabídky se nejdříve ujistětě, že se zde vaše nabídka již nenachází. Vkládání a publikace inzerátů je zdarma.

Vložit poptávku půjčky
Vložit nabídku půjčky
Hlavní strana inzerce
Inzerce půjček zdarma - maskot
Podívejte se do inzerce půjček na nabídky a poptávky
Formulář půjčky
Vyplňte 1 formulář, my požádáme všech 17 českých nebankovních firem, sdělíme výsledek

Bleskové půjčky (2009 - 2023) www.BleskovePujcky.cz

Provozovatel & správa webu: Kontaktní informace