Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky přímo souvisí s fixací hypotéky. Po uplynutí této doby (doby fixace) přestávají platit sjednané podmínky - především úroková sazba a nastává možnost předčasně hypotéku splatit.

Zde se využívá přímo možnosti předčasného splacení. Pokud je na trhu výhodnější nabídka, nová společnost stávající hypotéku jednorázově splatí a klient pokračuje ve splácení novému poskytovateli. Samozřejmě za výhodnějších podmínek.

Kdy je výhodné refinancovat hypotéku

Lze si představit vzorovou situaci.

Současná hypotékaKonkurenční hypotéka
Měsíční splátka11 052 Kč10 274 Kč
Splaceno během fixace672 110 Kč642 411 Kč
Celkově splatit1 013 721 Kč991 746 Kč
Klient ušetří0 Kč51 675 Kč

Jak lze vyčíst z předchozí tabulky, ušetřená částka může být velmi vysoká i při malém rozdílu výše splátek. Při definitivním rozhodnutí, zda refinancovat hypotéku, je nutné brát v potaz navíc poplatky. Poplatek za odhad se pohybuje okolo 5 000 Kč a poplatek za vyřízení přibližně 10 000 Kč.

Jak refinancovat hypotéku

Nejdříve je nutné najít společnost, která poskytuje lepší podmínky. Tyto podmínky musejí v konečném důsledku znamenat ušetření.

Poté je potřeba doložit stejné dokumenty, které se předkládaly u původní hypotéky. Následně se zanese změna do katastru nemovitostí, čímž mají na nemovitost zástavní právo dva subjekty (současný i minulý poskytovatel hypotéky).

Posléze nová společnost zašle na účet klienta částku nutnou na splacení původní hypotéky.

Stará hypotéka je splacena a do katastru nemovitostí se zanáší nová změna - na nemovistost má zástavní právo již jen nová společnost poskytující refinancování hypotéky.

Na co pamatovat u refinancování hypotéky

Poskytovatel původní hypotéky samozřejmě nechce o klienta přijít. Proto mimo jiné poskytne nabídku nové úrokové sazby a doby fixace až těsně před uplynutím fixace hypotéky (běžně tři týdny).

Z tohoto důvodu je nutno jednat velmi rychle a neotálet se sjednáním nové hypotéky. Samotné zásahy do katastru nemovitostí a jednání s novým poskytovatelem musejí být do tří týdnů ukončeny.

Vložte vlastní nabídku/poptávku nebo přejděte na hlavní stranu inzerce

Před vložením nové poptávky si nejdříve projděte všechny aktivní nabídky. Před vložením nabídky se nejdříve ujistětě, že se zde vaše nabídka již nenachází. Vkládání a publikace inzerátů je zdarma.

Vložit poptávku půjčky
Vložit nabídku půjčky
Hlavní strana inzerce
Inzerce půjček zdarma - maskot
Podívejte se do inzerce půjček na nabídky a poptávky
Formulář půjčky
Vyplňte 1 formulář, my požádáme všech 17 českých nebankovních firem, sdělíme výsledek

Bleskové půjčky (2009 - 2023) www.BleskovePujcky.cz

Provozovatel & správa webu: Kontaktní informace