Hypotéky bez prokazování příjmu

Při sjednávání hypotečního úvěru je brán ohled na hodnotu nemovitosti se zástavním právem a na stupeň prokazování příjmů

Výše hypotéky dle příjmu

Celkovou výši hypotéky ovlivňuje stupeň prokazování příjmů.

s plným prokázáním příjmupřibližně do 100% hodnoty nemovitosti
s částečným prokázáním příjmupřibližně 70% hodnoty nemovitosti
bez prokazování příjmupřibližně 50% hodnoty nemovitosti

Podle dat z předchozí tabulky lze jednoznačně říct, že hypotéka bez prokazování příjmu může celkovou výši poskytnutého hypotečního úvěru snížit až o polovinu oproti situaci s plným prokazováním.

Splatnost hypotéky bez prokazování

Celková doba splatnosti záleží především na tom, k čemu bude nemovitost využívána.

  • nemovitost k vlastnímu bydlení
  • nemovitost k pronájmu
  • neúčelová hypotéka

Pokud je hypoteční úvěr poskytován k vlastnímu bydlení (na dům určen k vlastnímu využití) je spodní hranice pět let. Horní hranice je stanovena na třicet let.

V případě koupi nemovitosti určené k pronájmu je spodní hranice splatnosti hypotéky pět let, ale maximální doba je omezena na dvacet let.

Při neúčelové hypotéce je splatnost značně omezena. Minimální doba je jeden rok, maximální doba splatnosti je až 20 let.

Podmínky pro poskytnutí hypotéky bez prokazování příjmu

Na klienta žádajícího o úvěr je kladeno několik podmínek. Musí být občanem České republiky a minimální věk pro poskytnutí je 18 let (někteří poskytovatelé vyžadují 21 let).

Klient nemusí dokládat žádné podklady ani doklady. Výjimkou jsou doklady totožnosti a o vlastnictví nemovitosti, na kterou bude zapsáno zástavní právo.

Výše poskytnuté hypotéky bez prokazování příjmu se pohybuje od spodní hranice 50%. Maximální horní hranice je stanovena obvykle na 70% hodnoty nemovitosti.

Poplatek za poskytnutí hypotečního úvěru se pohybuje okolo hranice tří procent. Tento poplatek se platí pouze v případě kladného schválení žádosti o hypotéku.

Úroková sazba u hypotéky bez prokazování příjmu je přibližně stanovena na 8% p.a. - úroková sazba je ovlivňována současnou situací na trhu.

Fixace hypotéky

Poslední důležitou položkou při zřizování hypotečního úvěru je doba fixace hypotéky. Ta ovlivňuje období, po které bude úroková sazba neměnná a kdy lze přistoupit k případnému refinancování hypotéky.

Samotné refinancování může uvést ke snížení měsíčních splátek a celkovému snížení ceny hypotéky.

Vložte vlastní nabídku/poptávku nebo přejděte na hlavní stranu inzerce

Před vložením nové poptávky si nejdříve projděte všechny aktivní nabídky. Před vložením nabídky se nejdříve ujistětě, že se zde vaše nabídka již nenachází. Vkládání a publikace inzerátů je zdarma.

Vložit poptávku půjčky
Vložit nabídku půjčky
Hlavní strana inzerce
Inzerce půjček zdarma - maskot
Podívejte se do inzerce půjček na nabídky a poptávky
Formulář půjčky
Vyplňte 1 formulář, my požádáme všech 17 českých nebankovních firem, sdělíme výsledek

Bleskové půjčky (2009 - 2023) www.BleskovePujcky.cz

Provozovatel & správa webu: Kontaktní informace